Jch Armína z Váhy

naše Armína                        naše Armína

* 11.8.2017, plnochrupá, skus nůžkový, výška 45 cm, DKK: A/A, DLK: 0/0, Patelly 0/0, DE: Clear (BP), DM: Clear, PRA/CEA: Normal, CDDY: N/CDDY, V1, 2x CAJC, BOJ, 2x CAC, CC, Český junioršampion, OVVR 224b, ZV III. cena, 122 bodů, SZVPR III. cena, PZ I. cena, res. CACT, 1x MLA1 postupová zkouška do MLA2.

OTEC: River Fox Red Fire of Texmo "Moltas", HD: A/A, ED:0/0, DNA tests: PRA, CEA Cleared by Parentage, DE Clear, DM Clear, Eyes: FCI Clear 2017, Missing teeth: NO

MATKA: Absolut First Ida Garonera "Iddy", HD: A/A, ED:0/0, Patelly 0/0, DNA tests: PRA, CEA Cleared by Parentage, JADD: Probable Normal (BP), CP1: Clear/ Normal (BP), CLPS: Clear/ Normal (BP), DE: Clear (BP), DM: Carrier, Eyes: FCI Clear 2017, Missing teeth: NO


Jaká je?

Armi je velmi šikovná. Rychle se učí - cokoliv. Ve dvou a půl měsících již nosila do ruky aportky pro štěňátka, míčky a srnčí běhy. Agi tréninky jí velmi baví a v pohodě zvládá jakoukoliv překážku. Píšťalku a přivolání pochopila ihned, venčení venku také. Je celkem dost suveréní a průbojná, nárazové zvuky od malinka neřeší. To nám ukázala na svých prvních neoficiálních TJP v osmi měsících, kdy jsme ji přihlásili do beginners a jaksi nám nedošlo, že se tam bude střílet. To bylo úplně poprvé, kdy Armína nejen že slyšela střelbu, ale hned pod ní i pracovala. Zvládla to naprosto senzačně, po každém výstřelu zpozorněla přesně v jeho směru a čekala, co kde spadne, jako starý lovecký pes, jako by celý život nedělala nic jiného. Nevadí jí ani cizí prostředí, poprvé na agi cvičišti nic neřešila a cvičila jak malý zrzavý ďábel, přestože byla v neznámém prostředí a hned vedle měla uvázanou Iddy a Niky. Vůbec se o ně nestarala a pouze cvičila s paničkou, ke které má velmi pěkný vztah. Tak uvidíme, jak to holkám půjde dál.

NAHORU


Fyziologie

Armi je krmená superprémiovými granulkami Hovězí roastbeef z Hulína. V jídle není vybíravá a baští všechno. Jako správný toller miluje mrkev, vůbec ovoce a zeleninu všeho druhu. Kdo chce vědět jak asi roste taková tolleří holka, ať koukne na tabulku:

STÁŘÍ VÝŠKA VÁHA
9 týdnů 26 cm 5,6 kg
3 měsíce 32 cm 8,5 kg
4 měsíce 35,5 cm 9,5 kg
5 měsíců 39,5 cm 13,8 kg
6 měsíců 43 cm 15,2 kg
7 měsíců 44 cm 15,8 kg
8 měsíců 45 cm 16 kg
9 měsíců 45 cm 15,8 kg
10 měsíců 45 cm 15,1 kg
11 měsíců 45 cm 15,5 kg
12 měsíců 45 cm 16 kg
NAHORU


Psí kusy

Armínka má kromě několika prokousnutých rukou, uší a nosů na svědomí mnoho a mnoho knih a časopisů, je to velmi sečtělá fenka! Blíže se také seznámila s rohem zdi v kuchyni. Po výměně topění topenáři roh vypěnili a malíři namalovali, ovšem kampak s tím na Armínku, slabinu ihned odhalila a okamžitě do rohu vykousala ohromnou díru. Když jsem jí pěnu notně opepřila, chutnala jí snad ještě víc. Pokud vezmeme ven na házení měkký děrovaný míč, Armína, už jako malá, vymyslela ten trik, že si míček zavěsí za spodní špičáky, může tak lítat na plno a normálně dýchat, protože nemusí míč držet v mordě.

NAHORU


© Petra Pešková 2014