Snow Ball Bohemia Bras (Bad)

náš Badík                        náš Badík

* 30.3.2000 + 23.5.2017, ve svých 11ti letech, v r. 2011 si zahrál v cyklu povídek Čapkovy kapsy, v epizodě Soud pana Havleny, čtrnáctiletého psa Henryka po boku p. Hartla.

OTEC: Chasqui Bohemia Bras (CWC, CAJC 2x, CAJC SR 3x, BOB 2x, zkouška PZ 1.c.)

MATKA: Perla Erinor (VD, zkouška ZV 1.c.)

Jaký je?

Přestože jsem si přečetla spoustu knih, než k nám přibylo první labradoří štěňátko, nikde jsem se nedočetla, jak MOC jsou mladí labradoři temperamentní! Takže popravdě pro mě Báďovo mládí byl poněkud šok! Vždyť jsem měla před očima především dospělé labradory pracující pro nevidomé, či hendikepované lidi! Jak už bylo řečeno, Bad byl velmi temperamentní štěně, kterému nebylo nic svaté. Předělával mi kompletně zahrádku i byt a jeho kondice rostla úměrně mé snaze ho každý den řádně unavit! Jako dospělý je Báďa dominantní pes, který se příliš nekamarádí s jinými psími kluky. Malá štěňátka toleruje a velká má tendenci vychovávat. Fenky jsou kámošky a nebo mu nestojí ani za pohled. Přestože to v jeho případě dalo ohromnou práci, dnes je to klidný, starý pán, který má rád svůj klid, ale také krátké výlety do neznáma! Je maximálně ovladatelný a jít s ním můžete kamkoliv. Lidi miluje - zvláště velké rodinné oslavy. Děti nevyhledává! Miluje jídlo všeho druhu, aportování a vodu - čím špinavější, tím lepší. Umí se smát a má mimořádné nadání k vymýšlení praktik, jak vyhovět Vašemu požadavku a přitom se moc neunavit. Není to pracant v pravém slova smyslu. Za plotem štěká pouze na děti ve žlutých pláštěnkách, ale hlídá a do domu by nikoho nepustil, což jsem si mohla jednou ověřit u podezřelého individua, které ke mě přišlo moc blízko! Není kontaktním psem a pohladit vyžaduje málokdy, přesto je ale závislák, protože se mu stýská, když odjedeme. S paničkou je ochoten podniknout cokoliv, třeba jet poprvé v životě vlakem ve svých šesti letech - naprosto bezproblémově! Je to velmi chytrý kluk, který se snadno učí a absolutně nic nezapomíná!

NAHORU


Fyziologie

Bad měří 55cm a váží 43kg. Krmen je granulemi Fitmin. Jako doplněk stravy dostává preventivně 1x za 1/4 roku tříměsíční kůru chondroprotektivy. Jako další doplněk stravy na vycházce sežere na co přijde a co má třeba jen jeden jediný poživatelný atom! Bad nám bohužel o 2cm nedorostl správné výšky, takže není uchovněn a funguje u nás pouze jako mazlík. Pokud někoho zajímá jak asi roste labradoří kluk, ať koukne na tabulku:

STÁŘÍ VÝŠKA VÁHA
2 měsíce 28 cm 9 kg
3 měsíce 37,5 cm 17 kg
4 měsíce 44 cm 26 kg
5 měsíců 46,5 cm 31 kg
6 měsíců 49 cm 37 kg
7 měsíců 52 cm 40 kg
8 měsíců 54 cm 41 kg
9 měsíců 55 cm 42 kg
10 měsíců 55 cm 42 kg
11 měsíců 55 cm 41 kg
12 měsíců 55 cm 43 kg
NAHORU


Psí kusy

Bad absolvoval základní výcvik na kynologickém cvičišti, má základní poslušnost a základy stopování. Běhával u kola a agility. Umí dělat mrtvého pejska. Jako vášnivý aportér přináší cokoliv co najde, mezi jeho vrcholná čísla patří aport asi 3 domácích kachen, které se vzdálily z místa bydliště a jednoho zbloudilého domácího králíka - všichni po vymontování z psí tlamy odešli po svých! Šokoval, když se uprostřed lesů polí a luk vynořil z kukuřičného pole s půlkou čerstvého chleba v igelitovém sáčku - dodnes neobjasněná záhada! Na cvičišti ho měli všichni rádi, protože byl zdrojem bystrých a rafinovaných nápadů. Pří revíru šokoval celé cvičiště, když makety kvůli piškůtkům neobíhal, nýbrž podlezl. Při rozlišování předmětu psovoda správně nejdřív popadl paniččinu rukavici a pak hned tu vedle a vedle a vedle a vedle... vešly se mu do tlamy rukavice všech psovodů!

NAHORU


© Petra Pešková 2014