CZCH, WorkCH Absolut First Ida Garonera "U" (Iddy)

naše Iddy                        naše Iddy

* 20.1.2014, DKK: A/A, DLK: 0/0, Patelly 0/0, plnochrupá, skus nůžkový, PRA: A (Clear BP), CEA: A (Clear BP), JADD: Probable Normal (BP), CP1: Clear/ Normal (BP), CLPS: Clear/ Normal (BP), DE: Clear (BP), DM: Carrier, DOV 2017, CDDY: N/N, výška 49 cm. V1, vítěz třídy otevřené a pracovní, CAC, Res. CAC, CACIB, Res. CACIB, Národní vítěz, BOS, Český šampion krásy, Dual purpose 2018, OVVR 222b, ZV III. cena 160b, KZVPR I. cena CACT, PZ 2x I. cena CACT, TJP Švédsko beginners I. cena, volba rozhodčího, LZ I. cena CACT, ZPR 2x I. cena CACT, 2x CCT, Český šampion práce, Všestranný pes, Agility LA1 - 5x Výborně, LA2 - 1x zkouška pro přestup do LA3, WT class E 74b Výborně, WT class E 71b Velmi dobře, 2. místo, volba rozhodčích, WT class L 85b Velmi dobře.

OTEC: Redborn First Edition "Tristan", HD: A/A, ED:0/0, DNA tests: PRA, CEA, CP1, JADD Cleared by Parentage, Eyes: FCI Clear 16/11/2013, Missing teeth: NO

MATKA: Erikachen Roisin, HD: A/A, ED:0/0, DNA tests: PRA, CEA Cleared by Parentage, JADD: Propable Normal, CP1: Clear/Normal, Eyes: FCI Clear 09/26/2013, Missing teeth: NO


Jaká je?

Idunka má místo mozku tenisák. Tečka. Ba ne, má to i pokračování :-D. Iddunka se jeví býti velmi společenskou, nebojácnou a šikovnou holkou. Rychle chápe co se po ní chce a co pro ní bude výhodné. Mívá záchvaty šílenosti, kdy bych nechtěla být její hlavičkou, zádíčky a ani ocáskem, zdá se ale, že jsou tyto šílené běhy zatím bez následků. :-) Tyto záchvaty však umí prostřídat se záchvaty mazlivosti a pokud zajistíte, aby měla při té příležitosti něco v tlamce, bude to příjemné i pro vás. :-) Je v sedmém nebi, když si k ní lehnete na zem a ona se po vás může plazit a kousat vás. Je hodně komunikativní a umí říct svůj názor - hudruje jako krocan :-). Umí se krásně ksichtit a kroutit celým psem, když vás běží oblažit svou přítomností. Celkově je to velmi sympatická holka prostě. Říkáme jí různě. Volací jméno je Ídy a další jména následují podle jejího rozpoložení a činnosti. Ídice - Pídice, Garonera, Iduška - Beruška, Iduna, Brouček, Krokodýl, Baracuda, Zrzanda, Liška.... slyší na všechno :-). Je velmi čistotná, od pátého dne, co je u nás, se chodí venčit ven sama, otevřeným francouzským oknem. Počůrá se jedině, když vás nadšeně vítá. To pak leží na zádech, kvílí, naříká a bručí ve všech tóninách a .... čůrá :-). Idunka také nad vším přemýšlí. Není to takové to Badíkovské přemýšlení ve stylu "jak bych to tak nejlépe očůral" :-). Je to opravdové přemýšlení, hloubavé, Idunka prostě přemýšlí, proč to po ní chci a co to všechno znamená :-).

NAHORU


Fyziologie

Iddy je krmená superprémiovými granulkami pro psy ve zvýšené zátěži Hovězí roastbeef z Hulína. V jídle vůbec není vybíravá a baští všechno, zřejmě to někde viděla, že by u labradorů? :-) Miluje mrkev, to opravdu hodně, a kedlubny. Kdo chce vědět jak asi roste taková tolleří holka, ať koukne na tabulku:

STÁŘÍ VÝŠKA VÁHA
9 týdnů 30 cm 4,8 kg
3 měsíce 36 cm 11 kg
4 měsíce 41 cm 12,3 kg
5 měsíců 46 cm 12,8 kg
6 měsíců 47 cm 14,8 kg
7 měsíců 49 cm 17,7 kg
8 měsíců 50 cm 20 kg
9 měsíců 50 cm 20,9 kg
10 měsíců 50 cm 21 kg
11 měsíců 50 cm 20 kg
12 měsíců 50 cm 19,5 kg
NAHORU


Psí kusy

Provádí toho hodně a neustále. Hned první den, kdy u nás byla nová, rozkousala Davidovi ponožku, která u nás byla také nová a to jí prosím měl David na noze.... jsou to borci oba dva :-). Umí čůrat na etapy, protože se za to fasuje víc piškůtků, tohle zjistila hned asi druhý den, co byla u nás. Na výcvikovém táboře bojkotovala rozhodnutí výcvikářky o klidovém dni a zatímco jsme byli na výletě, vyskočila ven z chatky otevřeným oknem a se zbytkem osazenstva tábora hrála na honěnou - vyhrála ;-). Pravidelně se stará o obnovu mého botníku a dokonce mi zařídila i novou helmu na kolo, přestože na té staré psali, že jí nezničí ani přímé přejetí auta, o zrzavých liškách tam nebylo ani slovo. Rovněž její estetický názor na naše prostírání se diametrálně lišil od toho mého. O zahradě s koncem mé pracovní doby pocukrované čímkoliv zapomenutým a rozkousatelným ani nemluvím. Moc hezký psí kus byl, když složila OVVR ve věku 6 měsíců a 24 dní jako nejmladší ve skupině, na tento její kousek jsem i hrdá!

NAHORU


© Petra Pešková 2014