Protector of Luck Bohemia Bras "U" (Lucky)

naše Lakinka                        naše Lakinka

* 17.1.2007, Výborná, Vítězka třídy otevřené, Krajská vítězka Rybníky 2009, OVVR 232b., ZV I. cena, PZ I. cena, SZVPR I. cena, LZ I. cena, MVZPR II. cena, MZPR I. cena., MSR 2012 8. místo, II.cena, nejlepší pole, V. Středočeské derby retrieverů, 1. místo, I.cena, 2x Res. CACT, nominace na MSR 2012, nominace na Derby retrieverů 2014.

OTEC: Child of Fortune Bohemia Bras (CAC, CAJC, Národní vítěz, BOB, BIG, r. CAC 2x, zkouška KSVP 1.c., KPZ II.c., OVVR I.c.)

MATKA: Fairyland Bohemia Bras (CACIB 2x, res. CACIB, CAC 5x, CACA, VDH CHA, CAJC, Klubový vítěz, BOB, res. CAC 4x, zkouška KPZ II.c., OVVR II.c.)

Jaká je?

Lucky k nám přišla ze stejné chovatelské stanice jako náš první pejsek. Pouze o sedm let později. A to 24.3.2007. Je to úplně něco jiného než Báďa. Sice je opravdu hodně temperamentní, ale jako štěňátko byla mnohem klidnější a hodnější než byl Bad v jejím věku. Je velká snaživka a hlavně poctivka, pro pochvalu by udělala cokoliv. Ovšem něco dobrého za odměnu také není k zahození. Je to absolutní vodomil! Vleze do všeho co je jen trošku vlhké! V jídle rozhodně není vybíravá, ale při krmení nepoužívá třetí kosmickou rychlost jako jiní naši labradoři :-). Ve společenském psím chování se projevuje jako prdlouš. Venku velmi ráda aportuje mrtvé krtky ve značném stupni rozkladu a vyžaduje za jejich puštění odměnu! Strašně ráda se chová - což je vzhledem k její velikosti celkem problematická procedura. Je nadšená absolutně pro všechno a ještě nikdy v životě neměla špatnou náladu!

NAHORU


Fyziologie

Lucky je krmená granulemi Fitmin pro dospělé psy velkých plemen. Jako doplněk stravy bere chondroprotektiva jako dvě tříměsíční kůry za rok. Venku nepohrdne ničím, co vypadá jen trochu jako poživatelná hmota. Z toho plynou její nejčastější spory semnou. Dokonce jsem s údivem zjistila, že je ještě větší čuňátko než Báďa (ten se mi zdál do současné doby nepřekonatelný), protože sežere i to k čemu on jen opovržlivě čmuchne. Kdo chce vědět jak asi roste taková labradoří holka, ať koukne na tabulku:

STÁŘÍ VÝŠKA VÁHA
10 týdnů 32,5 cm 9,5 kg
3 měsíce 40 cm 14 kg
4 měsíce 45 cm 21,7 kg
5 měsíců 48 cm 25,5 kg
6 měsíců 50 cm 29 kg
7 měsíců 51 cm 30,5 kg
8 měsíců 52 cm 30,7 kg
9 měsíců 53 cm 31,2 kg
10 měsíců 53 cm 31 kg
11 měsíců 53 cm 32 kg
12 měsíců 53 cm 31,3 kg
NAHORU


Psí kusy

Tak o ty není nouze. Lucky má složené všestranné zkoušky, takže zvládá aport z vody i na suchu, základní poslušnost, dohledávku, marking, barvu, slídění na suchu i v rákosí, vlečky srstnaté i pernaté. Několikrát se již zúčastnila honu na bažanty i na kachny. Zvládá všechny agilitní překážky, kromě houpačky. Umí čůrat na povel. Rovněž umí velmi zručně (spíš zhubně) rozpoznat a následně překousnout ty nejdůležitější pásky u páskových bot. Je mimořádně vynalézavá co se týče praktik, jak nepozorovaně vyžrat ostatním chlupatým členům naší domácnosti všechny jejich misky. K jejím vrcholným kouskům patří totální přehlodnutí elektrické šňůry od zapojené mikrovlnky. Není jí ani cizí devastace pokojových květin, čím větší a u paničky oblíbenější, tím lepší. I když teď, jako velká holka už skoro nezlobí. Naučila se "mluvit" a když s ní rozmlouvám, odpovídá mi - mručí jako grizlly :-).

NAHORU


© Petra Pešková 2014