Vrh B anglicky

Štěňátka

CHOVATELSKÁ STANICE Z VÁHY PŘEDSTAVUJE ŠTĚŇÁTKA Z DRUHÉHO, A ZÁROVEŇ POSLEDNÍHO VRHU NAŠÍ TOLLERKY IDDY. JAKO OTCE PERSPEKTIVNÍHO PRACOVNÍHO VRHU JSME VYBRALI NĚMECKÉHO PSA SHESHEBENS HUNTER BLY NIKAN "NIKAN". KRYTÍ PROBĚHLO 2.12.2019, 2.2.2020 SE IDĚ NARODILO PĚT KLUKŮ A JEDNA HOLČIČKA, VŠECHNA ŠTĚŇÁTK JSOU ZADANÁ. K ODBĚRU BUDOU OD 27.3.2020. VŠE POTŘEBNÉ O VRHU SE DOZVÍTE NA TÉTO STRÁNCE. U ŠTĚŇÁTEK OČEKÁVÁME VYNIKAJICÍ PRACOVNÍ VLOHY, SKVĚLÉ ZDRAVÍ A VÝBORNÝ EXTERIÉR. OBA RODIČE JIŽ BYLI ÚSPĚŠNĚ POUŽITI V CHOVU A VŠECHNY TYTO VLASTNOSTI PROKAZATLNĚ PŘEDÁVAJÍ NA SVÉ POTOMKY.

Než nás kontaktujete a štěňátko si u nás zamluvíte, dovolte mi malé zamyšlení. Každé plemeno bylo stvořeno k nějakému účelu a má požadované vlastnosti, u tollera je to opravdu vysoká akčnost, snaha vyhovět svému pánovi, absolutní nadšení do každé práce, neúnavnost, vytrvalost, trocha chytračení, trocha samostatnosti, nadšení pro plavání a aportování čehokoliv až do naprostého vyčerpání. Pokud hledáte právě takovéhoto psa, s takovými vlastnostmi, které se vám hodí pro Váš účel, jste tu správně. Pokud hledáte milého a trpělivého mazlíka a společníka na výlety a k dětem k domku na zahrádku, zamyslete se prosím, zda-li by Vašemu účelu nevyhovoval třeba i pejsek z útulku. Psí útulky jsou plné osamělých zvířat, která tuto představu bohatě naplní a budou vám za to nadosmrti vděčná. Děkuji za ně.
Sheshebens Hunter Bly Nikan "Nikan" (GER) X CZCH, WCH Absolut First Ida Garonera "U" "Iddy" (CZ)


Nikan a Iddy

K9 rodokmen budoucích štěňat

SheShebens Hunter Bly Nikan * 10.6.2013

Nikan

Rodokmen, K9

OTEC: Dt.Ch.(VDH), Dt.Ch.(DRC) Blackwoodriver-Tollers Baven (GER) K9

MATKA: Gamboling red Newa the Dreamworker (GER), K9


ZDRAVÍ: DKK A2/A2, DLK 0/0, prcd-PRA status: přenašeč, CEA (Collie Eye Anomaly) status: čistý po rodičích, Degenerativní encefalopatie status: čistý, Degenerativní myelopatie: čistý, CP1/CLPS čistý, JADD: čistý, BUFF: čistý, plnochrupý, DOV 2019 normal.

VÝSTAVY: V2 (speciální výstava)

ZKOUŠKY: Zkouška doprovodného psa, Zkouška způsobilosti záchranářského psa, několik atestů záchranářského psa (německý Červený kříž), Dummy test A (Německý klub retrieverů)

UKÁZKY PRÁCE: Dohledávka dummy. Aport dummy.

NĚCO O NIKANOVI: Nikan je naše malé sluníčko a perfektní pes pro mě. Je velmi vyrovnaný a přátelský, ať se děje cokoliv. Je plný nadšení pro jakoukoliv práci. Bez ohledu na to, zda se jedná o záchranářinu nebo dummíky, Nikan vytrvale plní své úkoly, dokud je nevyřeší. Je absolutně klidný a soustředěný. Nikan se učí velmi rychle a vždy mě chce potěšit. Při čekání na práci je naprosto klidný. Ale jakmile ho pošlu pracovat, je okamžitě aktivní. Spolupracujeme velmi dobře jako tým a vždy se na něj mohu spolehnout. Doma je absolutně klidný a uvolněný pes, který sotva přitahuje pozornost v každodenním životě. Miluje být mazlen nebo jen to, že je s námi. Předpokládám, že štěňata Idy a Nikana budou velmi vyrovnaní a přátelští psi, se kterými budou mít jejich majitelé spoustu potěšení a těším se na tento vrh. (Nadja - majitelka Nikana)

Absolut First Ida Garonera * 20.1.2014

Absolut First Ida Garonera

Rodokmen, K9, Rasdata.nu

OTEC: INTCH(u) DKCH SEU(u)CH NUCH NORDUCH DEVDHCH CZCH SEJV-12 Bundessieger15 Alpensieger16 Redborn First Edition TJB(DK) KTH-B (DK), K9

MATKA: CZGCH C.I.B C.I.E CZCH ATCH DECH Erikachen Roisin (UK), K9


ZDRAVÍ: DKK 0/0, DLK 0/0, pately negativní, prcd-PRA status: negativní po rodičích, CEA (Collie Eye Anomaly) status: negativní po rodičích, Cleft Palate status: negativní po rodičích, Cleft Lip/Palate and Syndactyly status: negativní po rodičích, Juvenile Addison's Disease status: negativní po rodičích, Degenerative encefalopatie status: negativní po rodičích, Degenerativní myelopatie: přenašeč, CDDY: N/N, plnochrupá, DOV 2019 normal.

VÝSTAVY: V1, vítěz třídy otevřené, CAC, res. CAC, národní vítěz, BOS, CACIB, res. CACIB, Český šampion krásy

ZKOUŠKY: OVVR, ZV, PZ, SZVP, LZ, ZPR, VZPR, 6x CACT, TJP Švédsko I. cena, volba rozhodčího, Český šampion práce - lovecký výkon, všestranný pes "U"

WORKING TESTY: Class E - výborně, volba rozhodčích, Class L - velmi dobře

AGILITY: kategorie LA2

VYUŽITÍ V PRAXI: 2015 - bažantnice OTICE, 2016 - bažantnice OTICE, bažantnice KONOPIŠTĚ, 2017 - bažantnice KONOPIŠTĚ, 2018 - kačárna TACHOV, bažantnice KONOPIŠTĚ

UKÁZKY PRÁCE: Agility zkouška LA2. Práce na bažantním honu na Konopišti. Ukázka klidu před zvěří, hon na Konopišti - letící bažanti.

NĚCO O IDDY: Iduška je v první řadě workoholik. Pokud by si mohla vybrat mezi výstavou nebo prací, volí jednoznačně práci - jakoukoliv. Je to velmi chytrá a aktivní fena, která chce být neustále zaměstnána. Baví jí cokoliv, přesto rozlišuje veškerou svou činnost na práci a zábavu. Zatímco agility jsou velká legrace a zábava, zkoušky a hony bere velice vážně. Oboje ale vykonává stejně svědomitě. Dokáže se velmi dobře soustředit již od raného mládí. Je skvěle ovladatelná a to i při kontaktu se živou zvěří. Při práci je absolutně tichá, všechny její klidové disciplíny na veškerých jejich zkouškách byly vždy hodnoceny známkou 4. Pokud bych měla hodnotit její "will to please", je to za 100 bodů! Těžce nese pokud zjistí, že nesplnila vaše představy, snaží se vždy zavděčit a splnit každé vaše přání. Doma je k našim ostatním domácím psům velmi snášenlivá, přijala svou pozici benjamínka ve smečce a nesnaží se jí nijak měnit, není dominantní. Pokud pracuje, nevšímá si ostatních psů a vyžaduje od nich stejný přístup. Pokud se na honu sejde s jiným psem nad střeleným kusem, vždy mu ho přenechá, nevyvolá konflikt. Ke své lidské rodině má úžasný vztah, je velmi závislá na lidské společnosti, mazlivá a poddajná, špatně nese pokud se na ní zlobíte. Naše dvě děti miluje a s námi se všemi si hodně povídá :-D. K některým cizím lidem bývá nedůvěřivá, sama si vybírá s kým bude nebo nebude kamarádit.CO JE NOVÉHO?

Červená holka     Modrý kluk     Zelený kluk     Černý kluk     Hnědý kluk     Fialový kluk
Berry                           Bello                                 Boogie                              Barry                           Basty                           Baron

12.4.2020 Všechna štěňátka jsou v nových domovech. V pátek, 27.3. odjel domů Barry, Bello a Baron. V sobotu, 28.3. odjela domů Berry, Basty a Boogie. Všem mým pusinkám přeji krásný a dlouhý psí život s hodnými páníčky!

24.3.2020 Sedmý týden za námi a nám doma začíná být úzko. To, co se nám zdálo tak daleko, je tady. Miminka se od pátku začínají rozcházet k novým páníčkům. Budou nám chybět. Jsou to prostě naše Pusinky! Ráno se musíme nejprve řádně přivítat a až teprve potom je čas na jídlo. Co budeme dělat, když nebudeme muset krmit, venčit a uklízet? Takže dnes už asi poslední fotografie a vážení. Štěňátka mají připravené výbavičky do nových domovů a dnes absolvovala očkování s čipováním. Nemáme tu tentokrát žádnou fňuknu, takže všichni byli moc stateční. (Brečela bych já, když vidím tu šílenou jehlu na aplikaci čipu). Nadále trénujeme přivolání na píšťalku slíbené video, ale je to s nimi těžké, jsou chytří jako opice, jakmile vidí píšťalku a konzervu (tu dostávají za odměnu), odmítají se ode mne hnout, tak to se pak přivolání trénuje špatně :-). V neděli každé mimčo absolvovalo osobnostní test - dostanou své výsledky s sebou, dopadlo to výborně :-). A dále proběhlo focení hlaviček a výstavních postojů - fotografie se ale ještě upravují, takže zatím přikládám jen hlavičky. Nadále jezdíme autem, buď do lesa nebo k naší babičce, která už nevychází ven, ale návštěvu štěňátek si strašně přála (neboj babi, zítra přijedeme ještě jednou) no a na čtvrtek pro ně chystám překvapení, vyndáme z mrazáku nějaké to peří a uvidíme, co to s mládeží udělá :-). Aktuální váhy:
Berry, 3502g
Bello, 3448g
Boogie, 3344g
Barry, 3185g
Basty, 4146g
Baron, 3863g

21.3.2020 Rozhodla jsem se zpestřit budoucím majitelům karanténu a natočila jsem pro vás pár videí ze života štěňátek. Musím říct, že my se v karanténě rozhodně nenudíme, ale brzy už si to prohodíme :-). Mimča dostala už dvakrát syrová kuřecí křídla od řezníka. Chutnala všem a velmi, poprvé jim dalo o moc větší práci je zpracovat, než podruhé, to už měli zkušenosti a bylo to znát :-). V současné době krmím ráno maso s rýží, v poledne maso s rýží + granulky, večer jenom granulky, po každém jídle Ida ještě kojí. Ze začátku doporučuji prvních pár dní krmení dodržet a pak rozvrhnout podle svého. Máme za sebou rovněž první výlet autem. Jeli jsme do lesa, kde se všem strašně líbilo a pak byli TAK HODNÍ! :-). V autě trochu plakali, víc cestou tam, zpět už věděli o co jde a bylo to lepší, také byli unavenější. Cestovali v kennelce, viz, foto níže. Pokračujeme v nácviku hygieny, musím je pochválit, hodně se zlepšili! Přes den se jim daří venčit se do bedýnky nebo počkat na puštění ven. Hned jak je pustím z klece, tak běží ke dveřím a chtějí na zahradu. Většina z nich to s čůráním vydrží opravdu až tam :-). Dneska díky tomu viděli první sníh :-). Začali jsme s nácvikem přivolání na píšťalku venku na zahradě. Za odměnu dostávají maso z konzervy a jsou to opravdu snaživí žáčci. Doufám, že také dodám časem video. Dnes jsem jim začala chystat výbavičku, tímto moc děkuji Miladě z vrhu A za skvělé dárky!!! Zítra čeká štěňátka osobnostní test, pokusím se také každý test natočit na video a poslat vám ho mailem a dále chceme mimča nafotit ve výstavních postojích, protože právě v sedmi týdnech vypadají tak, jak budou vypadat v dospělosti. V pondělí domluvím s naším panem doktorem očkování a čipování a pak se můžeme definitivně začít dohadovat na termínech odběrů. Prosím promyslete si to a zkuste rozvrhnout do celého příštího víkendu, ne jen na pátek :-). Pro Idušku to tak bude výrazně šetrnější, pokud jí neodjedou všechna štěňátka naráz.
Video - likvidace kuřecích křídel
Video - výlet do lesa
Video - ze zahrady
No a ještě pár postřehů ke každému štěňátku, ať víte, na co se máte těšit :-)
Boogie - gratuluji paničce k dokonalému výběru jména i štěňátka, my mu familiárně říkáme Bugina a nemůže mít lepší jméno! :-) Celý den jede na nějakém speedu, je nejchlupatější, je mu pořád vedro, pořád se tlemí a heká, děsně kouše, zásadně před ničím nezastavuje, odpadá jako poslední, ničeho se nebojí, lidi miluje, ale natolik, že neumí být sám, v kleci vyvádí, i když tam má bráchy - učit hned od začátku být sám! :-)
Berry - Berunka je nejhodnější štěňátko z vrhu a asi i nejhodnější ze všech, co jsme kdy měli. Prosím převádět na tolleří štěňátka!! Třeba mezi kavalírky by byla největší příšera! :-) Doufám, že má pro ní panička nachystáno spoustu míčků, Berry je miluje! Jako jediná už umí nosit velký tenisák v malé tlamičce a děsně s tím provokuje bráchy, kteří jí ho neumějí vzít, ani když jí dohoní! Moc ráda se chová - mazlit hodně! :-)
Barry - Nejkrásnější kukuč z vrhu, hned má každého omotaného kolem prstu. Strašně rád se chová, pořád někomu leze na klín a když si ho nevšímáte, naučil se do vás strkat tlapkou, ať už si ho konečně teda všimnete! Na klíně dost žárlí a odhání všechna ostatní štěňátka pryč, štěká na ně a vrčí, vysloveně si vás hlídá - je to roztomilé, ale ohlídat, aby to pak nepřeháněl, až bude dospělý, maminka také strašně žárlí a je to dost protivné!
Basty - Bastík je takový rozvážný moudrý muž, všechno mu trvá trochu déle, ale zase nad ničím neztrácí hlavu. Ze schodů dolů se naučil chodit jako poslední, ale třeba přes kovový rošt začal běhat jako první a největší radost jsme mu udělali, když jsme včera vyndali ven látkový tunel, ten se mu strašně líbil, byl v něm první a nejvíc v něm řádil. Basty je také náš nejvášnivější jezdec na mopu. Opravdu miluje, když vytírám, když ho budete chtít potěšit, jděte vytírat! Bastíkovi dávat na všechno dost času, aby se se vším v klidu seznámil. On sám je dost klidný a když se na něj jde v klidu, nemá s ničím problém.
Bello - Bello je expert, opravdová liška. Když dostane jídlo, sní co může a co nemůže, to si jde zahrabat! To jsem ještě u žádného štěňátka nezažila! Dělá to samé i s hračkami, když se mu nějaká líbí, jde si jí prostě schovat. Takže paničko, až nebudeš moci něco najít, bude to někde v květináči, pod dekou nebo za skříní :-). Bello je teď občas trochu vztekloun, už zkouší co si může dovolit, ale nechá se srovnat a je pak jak milísek!
Baron - Baronek je prostě srdeční záležitost, už od začátku! Je to velmi chytrý kluk, udržuje s vámi oční kontakt a neustále vás vyhodnocuje, jak reagujete na jakou situaci. Když krmím nebo uklízím a mám pocit, že mě někdo sleduje, vím přesně, kdo to je. Zajímalo by mě, co se honí v té moudré havičce :-). Umí kroutit celým tělem a umí se smát a když to spojí všechno dohromady a běží vás přivítat, je prostě k sežrání! :-)

17.3.2020 Štěňátkům bylo v neděli šest týdnů. Omlouvám se za dlouhou odmlku, ale pandemie a vládní omezení nám to doma trochu zamotali a potřebovali jsme se s tím srovnat. Na štěňátka čas byl, na dokumentaci moc ne. Tak teď už to snad bude lepší. Mimčům se daří dobře a nám se díky nim daří dobře vydržet v domácí karanténě. Trochu spolu zahradničíme. Video V neděli proběhlo druhé odčervení a očkování s čipováním máme objednané na příští týden, snad už bude republika propuštěna z karantény. O uplynulém víkendu proběhly poslední dvě návštěvy u štěňátek, takže už víme, že hnědý kluk je Basty a fialový kluk je Baron. Štěnda velmi rychle rostou a jejich nároky na pohyb, prostor a na stravu také. Chodí 3x denně ven na zahradu a v nejbližších dnech vyrazíme na výlet autem. Zítra mám v plánu u řezníka koupit nějaká kuřecí křídla, tak zkusíme, jak budou mimčům šmakovat. Kosti od řezníka od nich dostaly jedničku s hvězdičkou! :-) Aktuální váhy:
Berry, 2445g
Bello, 2544g
Boogie, 2575g
Barry, 2211g
Basty, 2940g
Baron, 2778g

8.3.2020 Štěňátka slaví pět týdnů. Jsou velmi šikovná, poměrně rychle se naučila používat záchod, občas se něco nepovede, ale každý bobek a každá loužička, která skončí tam, se počítá :-). Rovněž mají krásné přivolání, viz. video, pokud si to páníčci nepokazí, mají to nejdůležitější hotovo :-). Povšimněte si prosím tónu, kterým na štěnda volám a během následujících tří týdnů si ho pečlivě nastudujte :-D. Zní to jako z Bohnic, uznávám, ale funguje to na 100% :-D. Štěňátka mají velmi silnou vazbu na člověka - odměnou za přivolání je jim pouze čirá radost z kontaktu s ním. Jsou to dobré základy, se kterými můžete dál pracovat. Pěkně se začínají profilovat i povahy štěňátek. Červená holčička je velmi mírné a hodné stvoření, na klíně je u mě jako jedna z prvních, ale umí se ozvat, když jí bráchové moc zlobí. Bude z ní pěkný závisláček. V povaze je jí hodně podobný černý pejsek, také se rád chová, ale je trochu živější. Třetím pejskem, který u vás bude mezi prvními na klíně, je zelený kluk, je to věčně usměvavý uličník, kterému dojdou baterky jako poslednímu. Modrý pejsek má naprosto dokonale vyváženou povahu, je to trochu mazlík, trochu zlobidlo a velký průzkumník, nic nového mu neunikne. Hnědý pejsek je naprostý pohodář, má velmi moudrý pohled, je to kliďas a nic pro něj není problém. Fialový pejsek je největší číslo z vrhu, za každou čertovinou hledej fialovou barvu :-). Na druhou stranu se ale také moc rád přiběhne pomazlit, aby vá hned potom prokousnul ucho :-). Dnes štěňátka poprvé zkusila své zoubky na suchých granulkách, alespoň je to na chvíli zabavilo :-) Aktuální váhy:
červená fenka, 1708g
modrý pejsek, 1856g
zelený pejsek, 1816g
černý pejsek, 1602g
hnědý pejsek, 2144g
fialový pejsek, 2100g

7.3.2020 Dnes další dvě návštěvy a další dvě štěňátka už vědí, kde budou bydlet a jak se budou jmenovat. Černý kluk je ode dneška Barry a modrý kluk Bello. Pan fialový a pan hnědý budou mít návštěvy příští týden. Odpoledne přestalo pršet a tak náš červený gang pobýval na zahradě. Ida i Armína si začínají se štěňátky hrát a tak to byla pěkná podívaná. Video.

6.3.2020 Štěňátkům už pomalu začínají jezdit návštěvy a první dvě se už seznámila se svými budoucími páníčky. Takže víme, že červená fenka se bude jmenovat Berry a zelený kluk Boogie. Rovněž musím konstatovat, že máme hodně sportovní štěnda, momentálně nejvíc letí sport s názvem "Jízda na mopu". Podezřívám je, že čůrají jen proto, abych vytírala. Tak, jak si nadále budou miminka rozdělovat noví páníčci, budu k nim přiřazovat jejich jména.

1.3.2020 Mimčům jsou dnes čtyři týdny a zítra měsíc. Všichni už jsou zubatí (au,au), takže Iduška už kojí ve stoje, protože tak jí nejmíň ubližují. Zoubky jsme kontrolovali a všichni je mají krásně rostlé, žádné anomálie. Štěňátka jsou třikrát denně přikrmovaná, baští tvaroh a rýži s masem, pomalu se chystáme na namočené granulky. Ida je ještě tak 5x denně kojí. Včera a dnes počasí dovolilo a tak byla štěňátka poprvé venku. Ani jedno mimčo to neřešilo, ochutnávali trávu a větvičky a příjemně se unavili. Na zahradě se už potkali s ostatními našimi fenkami, na videu s velkou ségrou Armínou. Zajímavé je, že když se potkali s labradorkou Lucky, věděli hned, že to není máma, ale u Armíny si už tak jistí nebyli :-). Miminka ode dneška přijímají návštěvy, takže milí páníčci, nastal čas, potkat se osobně. Těšíme se na vás! Aktuální váhy:
červená fenka, 1220g
modrý pejsek, 1400g
zelený pejsek, 1371g
černý pejsek, 1223g
hnědý pejsek, 1571g
fialový pejsek, 1613g

27.2.2020 Štěňátka už dostávají pravidelně příkrmy Video. Začali jsme tvarohem a teď už baští i vařené mleté maso s rýží. Budeme je postupně učit baštit jak granulky, tak vařenou stravu i barf, aby je jejich noví majitelé mohli krmit tím, co jim bude nejvíc vyhovovat. Jestli se všechna štěňátka budou mít k dílu, jako se mají k jídlu, tak se máte na co těšit :-). Rovněž jsme k porodní bedně přidali ohrádku výběhu, aby mohla štěňátka objevovat svět. Ven z bedny jim to jde dobře, ale dovnitř je to mnohem horší :-). Na výlety po pokoji už také chodí Video. Tak teď už by to chtělo jen pěkné počasí, aby se mohli podívat na chvilku i ven. Z plemenné knihy štěňátkům přišla čísla zápisu a jména, takže mám tu čest, představit Vám:
Barry z Váhy, č. zápisu 1374
Boogie z Váhy, č. zápisu 1375
Baron z Váhy, č. zápisu 1376
Bello z Váhy, č. zápisu 1377
Basty z Váhy, č. zápisu 1378
Berry z Váhy, č. zápisu 1379

24.2.2020 Tři týdny! Letí to neuvěřitelně. Novinek je spousta. Štěndům jsme museli ostříhat drápky, protože mamina měla bříško už celé podrápané. Takže drápky už dobrý, ale na Idu se valí nová pohroma. Čertiskům se začínají klubat zubiska. Včera dostali odčervovací pastu a chutnala jim. Ještě dlouho potom si navzájem olizovali čumáčky. Usoudila jsem tedy, že je čas začít přikrmovat :-). Dneska dostanou tvaroh. Podnikli také první povolený výlet z bedny (nepovolené nepočítám :-). Chvilku čmuchali kolem a nakonec všichni do jednoho skončili u mě na klíně :-). Jsou to opravdu společenská štěňátka. Takže ve zkratce, raubíři vidí, slyší, chodí, kudy chodí, tudy čůrají, vrčí a štěkají. Někteří experti umí i výt. Takže já se vyspím až tak za pět týdnů a naše pračka půjde asi rovnou do důchodu. :-) Video Video. Aktuální váhy:
červená fenka, 936g
modrýpejsek, 1086g
zelený pejsek, 1011g
černý pejsek, 922g
hnědý pejsek, 1170g
fialový pejsek, 1159g

16.2.2020 Dnes jsou štěňátkům dva týdny. Od pátku se jim rozlepují oči, ale ještě toho moc nevidí. Pokoušejí se o první krůčky Video a překvapují mě svou společenskostí, protože už teď vnímají společnost lidí a vyloženě se z ní těší Video. A jaké jsou aktuální váhy?
červená fenka, 752g
modrý pejsek, 856g
zelený pejsek, 761g
černý pejsek, 710g
hnědý pejsek, 960g
fialový pejsek, 910g

14.2.2020 Miminkům je dnes 12 dní. A začíná s nimi být už trochu legrace. Předně se jim již začínají otevírat oči. Některý mžourá na svět více a některý méně, viz fotka níže. Také se štěnda začínají ožužlávat navzájem a už by se to dalo s trochou nadsázky nazvat hrou. Rovněž je hodně zajímá, když za nimi přijdeme do bedny my. Vydávají se na zvědavý průzkum a žužlají i nás. Zelený kluk našel oblibu v drbání na bříšku. Známku z nosu mají všichni za 4. Jak se kolem bedny mihne máma, je okamžitě poplach na laguně. Idunka už je nechává déle samotné a dokonce už si dvakrát vydyndala, že půjde ven na procházku. Takže chodí na důchodcovské krátké s Lucky.

10.2.2020 Štěňátkům byl včera týden. Rostou jako z vody (aktuální váhy níže). Jsou to pěkně živí čertíci, páníčci, těšte se :-). Video. Už vydrží déle spát, takže od nich Iduška už i na chvíli odchází a začíná zase trochu žít společenským životem :-).
červená fenka, 489g
modrý pejsek, 558g
zelený pejsek, 520g
černý pejsek, 500g
hnědý pejsek, 596g
fialový pejsek, 594g

7.2.2020: Štěňátkům je dnes pět dní. Všechna prospívají dobře. Ida nahradila mlezivo po dvou dnech mlékem, takže z nich začínají být malí medvědi. Většina štěňat má velmi sytou kaštanovou barvu. Přidávám nové fotografie, ale malá háďata je opravdu těžké nějak normálně vyfotit. Štěňátka jsou na fotkách řazena tak, jak se narodila a je zajímavé, jak jsou si vždy dvě a dvě štěňátka podobná. Červená je podobná modrému, zelený černému a hnědý fialovému. Dalo by se říct, že každé štěndo má své dvojče. A ještě přidávám malý filmový bonus: Snídaně

2.2.2020 MÁME ŠTĚŇÁTKA! Idušce se dnes narodilo šest krásných a zdravých mimin. Jedna holka a pět kluků. Iduška se začala chystat k porodu v sobotu ve čtyři hodiny odpoledne a že se chystala opravdu důkladně: Video První štěňátko se narodilo v neděli, v 18:50 a poslední ve 22:05. Bohužel preventivní ranní kontrola na veterině ukázala, že dvě štěňátka ještě zůstala v děloze a začal celopondělní boj o jejich vytažení bez řezání Iduščina břicha. To se nakonec podařilo, ale ani jedno štěňátko bohužel dlouhý porod nepřežilo. A jak přicházeli na svět ty šťastnější?
18:50, červená fenka, 330g
19:40, modrý pejsek, 375g
19:55, zelený pejsek, 364g
20:30, černý pejsek, 370g
21:30, hnědý pejsek, 357g
22:05, fialový pejsek, 368g

25.1.2020: Tak Idunce se to krátí, dnes je březí 54. den, porod může nastat již od 58. dne, to znamená od středy, 29.1. kdykoliv. Standardně fena rodí většinou 63. den, což je pondělí, 3.2.. Řekla bych ale, že to bude dříve, Ida má břicho jak mimozemšťan, štěňátek je asi hodně a tak budou chtít na svět dříve. Už aby to bylo, Iduška se už sotva kulí chuděra. Viz. Video z procházky, nepodařilo se mi ho žádným nástrojem otočit, tak budete muset otočit hlavičky.

18.1.2020: Ida má 14 dní do porodu. Její bříško nabývá obřích rozměrů, až se o ní začínám trochu bát. Na procházkách už se obvykle plouží někde za Lakynkou a poslední noci trávíme vstáváním na venčení každé tři hodiny. No už mi to začíná. :-) Jídlo Ida někdy sní, někdy musím být hodně kreativní a výmýšlet, čím porci ovoním. Prostě jak těhotná ženská :-). Je mi jí líto a slíbila jsem jí, že už jí to nikdy neudělám :-).

11.1.2020: Ida má za sebou úspěšně 6 týdnů březosti a před sebou poslední 3 týdny. Bříško pěkně roste a hladovka už jí naštěstí přešla.

30.12.2019: Sonografické vyšetření 28. den po krytí potvrdilo, že Ida je březí. Pan doktor napočítal sedm a více bublinek. Ida započala pátý týden březosti protestní hladovkou a těhotenským nechutenstvím. Nic nového pod sluncem, tyhle triky už známe, takže dnes proběhl nákup různých ochucovadel (olejovky, smradlavé sýry, atd.)

2.12.2019: Máme nakryto, vše proběhlo v pořádku a hladce. Kolem 30.12. Ida podstoupí sonografické potvrzení březosti.

18.11.2019: Ida hárá, příští týden pojedeme na krytí.

22.10.2019: Nikan je televizní hvězdou, podívejte se na minutu 3:18: https://www.facebook.com/787580048023375/videos/624221148404660/.
Fotogalerie
Výlet Záchod Nové bydlení Kuk na svět 10 dní Krásná rudá
Výlet Bobek Nové bydlení Kuk na svět 10 dní Krásná rudá
61. den 51. den 38. den 28. den Spojení Rodiče
61. den březosti 51. den březosti 38. den březosti 28. den březosti Spojení Rodiče
© Petra Pešková 2014