Vrh C anglicky

Štěňátka

CHOVATELSKÁ STANICE Z VÁHY PŘEDSTAVUJE ŠTĚŇÁTKA Z PRVNÍHO VRHU NAŠÍ MLADŠÍ TOLLERKY ARMÍNY. JAKO OTCE PERSPEKTIVNÍHO PRACOVNÍHO VRHU JSME VYBRALI NĚMECKÉHO PSA CASARRONDO CORMA COLINDO ADAN "COLIN". ŠTĚŇÁTKA SE NARODILA 16.2., ODBĚR BUDE MOŽNÝ PO 13.4. VŠE POTŘEBNÉ O VRHU SE DOZVÍTE NA TÉTO STRÁNCE. U ŠTĚŇÁTEK OČEKÁVÁME VYNIKAJICÍ PRACOVNÍ VLOHY, SKVĚLÉ ZDRAVÍ A VÝBORNÝ EXTERIÉR. VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU ZADANÁ!

Než nás kontaktujete a štěňátko si u nás zamluvíte, dovolte mi malé zamyšlení. Každé plemeno bylo stvořeno k nějakému účelu a má požadované vlastnosti, u tollera je to opravdu vysoká akčnost, snaha vyhovět svému pánovi, absolutní nadšení do každé práce, neúnavnost, vytrvalost, trocha chytračení, trocha samostatnosti, nadšení pro plavání a aportování čehokoliv až do naprostého vyčerpání. Pokud hledáte právě takovéhoto psa, s takovými vlastnostmi, které se vám hodí pro Váš účel, jste tu správně. Pokud hledáte milého a trpělivého mazlíka a společníka na výlety a k dětem k domku na zahrádku, zamyslete se prosím, zda-li by Vašemu účelu nevyhovoval třeba i pejsek z útulku. Psí útulky jsou plné osamělých zvířat, která tuto představu bohatě naplní a budou vám za to nadosmrti vděčná. Děkuji za ně.
Casarrondo Corma Colindo adan "Colin" (GER) X CZJCH Armína z Váhy "Armína" (CZ)


Colin a Armína

K9 rodokmen budoucích štěňat

Casarrondo Corma Colindo adan * 23.7.2013

Colin

Rodokmen, K9

OTEC: Swiss CH Tollartrollets Onyx (CHE, import SWE) K9

MATKA: Stonaway's Piece Of My Puzzle (GER, import CAN), K9


ZDRAVÍ: DKK B2/B2, DLK 0/0, prcd-PRA status: čistý po rodičích, CEA (Collie Eye Anomaly) status: čistý po rodičích, CLPS: čistý po rodičích, JADD: čistý po rodičích, ECVO 8/2020 čistý, plnochrupý.

VÝSTAVY: Formwert excellent

ZKOUŠKY: Zkouška způsobilosti záchranářského psa, BHP A&B, APD/A

UKÁZKY PRÁCE: Dohledávka dummy. Aport dummy.

NĚCO O COLINOVI: Colin je doma velmi klidný a mazlivý pes, ale je velmi ostražitý. Je nadšený pro každý druh práce. Ať už je to záchranný pes, dummy, jakýkoliv pohyb nebo práce se zvěří. Na našich cestách s karavanem je ideálním společníkem na cesty. Jeho životní motto je: Bez ohledu na to co, je hlavní dělat to společně. (Sabine Henning, majitelka Colina)

Armína z Váhy * 11.8.2017

Armína z Váhy

Rodokmen, K9

OTEC: J RIVER FOX RED FIRE OF TEXMO (SWE), K9

MATKA: CZCH, WorkCH ABSOLUT FIRST IDA GARONERA "U" (CZ), K9


ZDRAVÍ: DKK 0/0, DLK 0/0, pately negativní, prcd-PRA status: čistý, CEA (Collie Eye Anomaly) status: čistý, Degenerative encefalopatie status: čistý po rodičích, Degenerativní myelopatie: čistý, CDDY: N/CDDY, plnochrupá, DOV 2020 normal.

VÝSTAVY: V1, 2x CAJC, BOJ, 2x CAC, Český junioršampion krásy

ZKOUŠKY: OVVR, ZV, PZ, SZVPR

AGILITY: kategorie MLA1

VYUŽITÍ V PRAXI: 2019 - bažantnice OTICE, 2020 - bažantnice KONOPIŠTĚ

UKÁZKY PRÁCE: Vlečka pernaté. Agility zkouška MLA1. Vlečka srstnaté.

NĚCO O ARMÍNCE: Armínka je prototyp cirkusového psa a opravdový klaun. Má ráda pozornost a vysloveně jí vyžaduje. Je ráda, když se lidé smějou, za tímto účelem se naučila spoustu triků a používá je v nejvnevhodnější okamžiky. Je velmi chytrá a učí se hrozně rychle, ale mívá často vlastní nápady a nebojí se je použít. K lidem doma je neuvěřitelný mazlík, až vtěrka. Několikrát týdně si při pohledu na ní říkáme, "Jak jsme mohli žít bez Armínky?" Je to prostě sluníčko, na které se nejde nikdy zlobit. Však je také pěkně rozmazlená. Je kdykoliv připravená k akci, pracuje ráda, rychle a dobře. Je velmi poslušná. Vůči ostatním psům je poněkud majetnická, ale když si nemá zrovna co hlídat, ráda si s nimi pohraje.Růžová holka       Oranžová holka       Béžová holka       Červená holka       Černá holka

Růžová holka                            Oranžová holka                            Béžová holka                            Červená holka                             Fialová holkaModrý kluk         Žlutý kluk         Šedý kluk

Modrý kluk                          Žlutý kluk                           Šedý kluk
CO JE NOVÉHO?

17.4.2021 Štěňátkům bylo 13.4.2021 osm neděl. Proběhlo poslední vážení a pomalu se nám všichni rozjeli do nových domovů. Caramelza, Cayenne, Carmína, Cathy, Colin, Cindy, Coco i Coddy už dělají radost svým novým majitelům. Já jim strašně moc přeji krásný, dlouhý, šťastný a naplněný psí život! Tihle darebové mi opravdu přirostli k srdci a loučení s každým z nich bylo moc těžké. Ostatně jako vždy, na to si nikdy nezvyknu.. Věřím, že všichni mají báječné páníčky, že zůstaneme ve spojení a že se se všemi brzy uvidím. Armínka prošla odchodem štěňátek bez stresu, ačkoliv jsem se toho trochu bála potom, co jsme Coddyho vozili na veterinu a co při tom vyváděla. Teď jí čeká dlouhý odpočinek a práce. No a za pár let do toho spolu vlítnem znova a jedna rarašice zůstane doma :-). Tak se mějte krásně malí úžasňáci!
růžová fenka Cathy, 4000g
oranžová fenka Carmína, 4300g
modrý pejsek Colin, 3800g
žlutý pejsek Cayenne, 4800g
šedý pejsek Coddy, 3800g
béžová fenka Caramelza, 3800g
červená fenka Coco, 4300g
fialová fenka Cindy, 4400g

7.4.2021 Štěňátkům bylo včera sedm neděl. Poctivě trénují čůrání venku, přivolání na píšťalku, cestování autem, návštěvy u babičky (mojí), čuchací koberečky, okusování kostí a bohužel tedy teď i spoustu sněhu. Trochu nás vyděsil šedý pejsek, který, zřejmě po odčervení, chytil strašlivý průjem a skončil na veterinární pohotovosti, naštěstí ATB, probiotika, glukóza a rehydratační roztok zabrali a tak je z hromádky neštěstí zase veselý pejsek. Jen si bude muset na očkování počkat trochu déle, než jeho sourozenci. Ti se dočkají očkování a čipování již zítra. Včera proběhly i osobnostní testy, které dopadly opravdu výborně! Všechna štěňátka prokázala silnou vazbu na lidi a ochotu pro ně pracovat. Je to krásně vyrovnaný vrh. Majitelé si domů odvezou nadějné malé pracanty - čisté listy a jak ty listy popíší, takové je budou mít. Po testech už definitivně víme, které štěňátko se bude jak jmenovat.
růžová fenka Cathy, 3300g
oranžová fenka Carmína, 3300g
modrý pejsek Colin, 3700g
žlutý pejsek Cayenne, 4000g
šedý pejsek Coddy, 3400g
béžová fenka Caramelza, 3400g
červená fenka Coco, 3500g
fialová fenka Cindy, 3700g

31.3.2021 Malým teroristům je šest neděl. Včera jsme s dětmi dělali anketu o nejzlobivější vrh. Céčko s přehledem vyhrálo. Áčko hodně v závěsu, ale těch bylo přeci jen o jednoho méně :-). Béčko byl tak hrozně hodný vrh, až jsem si občas říkala, jestli jsou to opravdu tolleři :-).Céčka jsou drzá, neodbytná a neunavitelná. Všude vlezou a vylezou, jsou jako opice. S rozeběhem na vás skočí a vlepí vám zubatou pusu, jsou to živlové. Béžová holka se jako první naučila pít vodu z mističky. Žlutý kluk s růžovou holkou v těsném závěsu objevili schody a jak na ně... Armínka se opravdu už nemá kam schovat. Vzhledem k tomu, že šedivý pejsek přišel na to, jak zdrhnout z porodní bedny, tak jsem jim ji odebrala a bydlí už jen v ohrádce. I z relativně hodných štěňátek (šedý kluk, fialová holka) jsou zběsilá dráčata. No těšte se noví páníčkové! My už se také začínáme těšit :-D. Štěňata byla podruhé odčervena a dostávají nově už nemáčené granulky (velké nadšení, ale aspoň se zabaví). Armínce jsme snížili dávky krmiva a připravujeme ji na odstav.
růžová fenka, 2611g
oranžová fenka, 2670g
modrý pejsek Colin, 3082g
žlutý pejsek Cayenne, 3115g
šedý pejsek Coddy, 2785g
béžová fenka Caramelza, 2531g
červená fenka Coco, 2716g
fialová fenka, 2811g

23.3.2021 Štěndům je pět týdnů. Chodíme už jakž takž ven, jak počasí dovolí, zatím moc přívětivé nebylo, ale snad se to zlepší. Miminkům se venku líbí, mě se líbí, že se tak mohu alespoň na chvíli pustit mopu. Komu kdo bude patřit už víme u nestandardních holčiček a u všech kluků. U standardních holčiček to bude ještě chvilku trvat. Takže k rozděleným mimčům dnes přidávám jména. Za miminky chodí návštěvy. Valná většina z nich si předem sama a dobrovolně udělala testy - za to moc děkuji!!! Štěňátka se dobře rozjedla, což je vidět i na váhách a tak po neděli už zkusíme i granulky. Nejdříve namočené, a když to půjde, tak už i suché.
růžová fenka, 1952g
oranžová fenka, 1995g
modrý pejsek Colin, 2303g
žlutý pejsek Cayenne, 2414g
šedý pejsek Coddy, 2144g
béžová fenka Caramelza, 1873g
červená fenka Coco, 2013g
fialová fenka, 2066g

17.3.2021 Miminkům přišla oficiálně schválená jména a čísla zápisů z plemenné knihy. Kdo je kdo ještě psát nebudeme. U obou nestandardních holek je to již rozhodnuto, u kluků je to také téměř jasné, ale u standardních holčiček ještě není rozhodnuto vůbec nic. Tak si budete muset ještě chvilku počkat :-). Představujeme štěňátka z vrhu C:
Cayenne z Váhy, ČLP/NSR/1526
Coddy z Váhy, ČLP/NSR/1527
Colin z Váhy, ČLP/NSR/1528
Caramelza z Váhy, ČLP/NSR/1529
Carmína z Váhy, ČLP/NSR/1530
Cathy z Váhy, ČLP/NSR/1531
Cindy z Váhy, ČLP/NSR/1532
Coco z Váhy, ČLP/NSR/1533

16.3.2021 Mimča oslavila čtyři týdny a měsíc života zároveň! Ani nevíme jak, ale přehoupli jsme se do druhé poloviny odchovu. Štěňátka už baští plnotučný tvaroh a kaši z rýže a drůbežího masa. K dispozici mají už i ohrádku, protože jejich útěkářství nabíralo na obrátkách :-D. Včera jsme opět stříhali a brousili drápky. Armínka je vzorná máma a teprve teď začíná kojit alespoň v sedě. I tak jí štěňátka u kojení vždycky pěkně zvalchují. Miminka se každým dnem neuvěřitelně mění, jejich povahy se pomalu profilují. Víme kdo je mamánek, kdo uřvánek, kdo nebojsa a kdo machýrek :-). Na klín si ale vlezou všichni moc rádi :-). Začínáme pomalu s návštěvami, alespoň širší rodina, protože období socializace se na vládní opatření neptá. Navykáme na nezvyklé zvuky a rádi bychom poprvé ven, což nám ale zatím neumožnilo počasí.
růžová fenka, 1539g
oranžová fenka, 1528g
modrý pejsek, 1755g
žlutý pejsek, 1900g
šedý pejsek, 1608g
béžová fenka, 1420g
červená fenka, 1566g
fialová fenka, 1623g

9.3.2021 Miminkům jsou dnes tři týdny. Už dobře vidí i slyší. Takže začíná období bobříků tichosti - dojít do pokoje pro cokoliv a nevzbudit ani jednu sirénu. Mám dojem, že jak se začali slyšet, tak si ty hlasové projevy opravdu náramně užívají. Od neděle přikrmujeme 3x denně plnotučným tvarohem a musím říct, že už se to projevilo na Armínce, dneska si konečně užila procházku a už se na nás i usmívala, vypadá to, že se jí ulevilo :-). Osm štěňat je osm štěňat. Dnes jsme poprvé odčervovali. Pasta měla obvyklý úspěch, zřejmě bude opravdu nechutná :-). Zítra zkusíme kaši z rýže a kuřecího masa. Štěňátkům už se sice prořezávají zoubky, ale zatím jen řezáky a zatím je ještě neumí používat. Ale to přejde :-D.
růžová fenka, 1093g
oranžová fenka, 1046g
modrý pejsek, 1185g
žlutý pejsek, 1299g
šedý pejsek, 1088g
béžová fenka, 1007g
červená fenka, 1102g
fialová fenka, 1075g

2.3.2021 Štěňátkům jsou dnes dva týdny. Hezky přibírají, menší holky už dohánějí sourozence a váhy začínají být vyrovanné, až na jednoho Mobydicka :-D. Pomalu se z nich stávají společenská zvířátka. Kromě cecíků začínají vnímat mamču jako samostatnou jednotku, svoje sourozence a nás. Všechno je zajímá a všechno studují čichem a chutí, zrak ještě moc nefunguje (zvlášť těm, co mají oči zarostlé do sádla :-)). Tady je k dispozici video jedné takové interakce. Dnes měli všichni povinnou manikůru. Armínka má totiž od nich už strašlivě poškrábané břicho, takže proběhlo stříhání a pilování drápků. Černá holka se změnila na fialovou. Neměli jsme větší černý rozlišovací obojek :-).
růžová fenka, 813g
oranžová fenka, 741g
modrý pejsek, 844g
žlutý pejsek, 997g
šedý pejsek, 777g
béžová fenka, 721g
červená fenka, 764g
fialová fenka, 752g

28.2.2021: Prvním miminkům se včera večer začala otevírat očka. Dnes už na svět mžourají skoro všechna. Nicméně ještě chvilku potrvá, než opravdu něco uvidí. Zatím je to jen světlo a tma. Je ale vidět, že některá štěňátka to po probuzení ohromí, že je něco jinak. Sedí a "zírají" :-). V momentě, kdy se jim začala otevírat očka, zmizelo plazení se dokola. Každé štěňátko se instinktivně pohybuje jen stále dokola, aby se mamině příliš nevzdálilo z pelíšku. Totot chování teď zmizelo, štěňátka už celkem obstojně chodí a čas od času už si to zamíří někam pěkně rovně do kouta, kde se "ztratí" a kvílí :-). Zároveň s rozlepováním očí se jim začala "rozlepovat" i ouška. Už v nich nemají rovnou srostlou plochu, ale začínají vystupovat rysy zvukovodu a je vidět, že dovnitř asi povede dírka :-). Armínka byla dnes poprvé od porodu na krátké procházce, chtěla jsem ji potěšit, připadá mi unavená a vyčerpaná. Za týden začneme s přikrmováním, abychom jí co nejvíce ulevili. Kojení štěňátek.

23.2.2021 Štěňátkům je dnes týden. Všechna se mají čile k světu a velmi dobře přibírají. A to i přes to, že jich je na Armínku opravdu hodně. Má jen osm cecíků a tak se poslednímu štěněti poslední cecík hledá špatně. Nicméně bych řekla, že si s tím mimča už dobře poradila, přibírala dobře od začátku, sice pomalejším tempem, ale příbírala. Ze včerejška na dnešek ale všechna přibrala obřím skokem, některá i téměř 100g (nechci žlutého pejska jmenovat :-)). Pauzy mezi krmením jsou podstatně delší a Armínka tak už od mimin na chvilku odchází, nikdy ale ne moc daleko. Když beru Idu cvičit, je silně rozpolcena, chtěla by strašně jít s námi, ale v bedně má miminka. Co teď? :-) Tak jako jste měli k dispozici deníček březosti, tady najdete Deníček štěňátek.
růžová fenka, 520g
oranžová fenka, 473g
modrý pejsek, 552g
žlutý pejsek, 652g
šedý pejsek, 509g
béžová fenka, 484g
červená fenka, 536g
černá fenka, 489g

19.2.2021: V pelíšku je všechno v pořádku. Já mám novou funkci, je ze mě podavač krmiva a nápojů :-). Snídaně.

16.2.2021 MÁME ŠTĚŇÁTKA! Armínce se dnes narodilo osm štěňátek. Pět holek a tři kluci. Porod probíhal velmi dobře. Všech osm štěňat se nakonec narodilo za 3,5 hodiny, ačkoliv mezi prvním a druhým štěnětem byla pauza 2 hodiny, zato potom to byl fičák :-). Armínka si prošla jako prvnička několika stádii, od prvotního zděšení "Co s tím mám dělat?" přes ukrutný strach o miminka, kdy se celá třásla, pokud se k bedně jen někdo přiblížil a na štěňátka si lehala, aby je nikdo neviděl, až po vzornou klidnou matku, kterou je teď. Z toho důvodu přinášíme fotografie později, nechtěli jsme maminu stresovat. A jak přicházeli na svět?
12:15, růžová fenka, 309g
14:00, oranžová fenka, 330g
14:09, modrý pejsek, 359g
14:40, žlutý pejsek, 382g
14:55, šedý pejsek, 327g
15:05, béžová fenka, 350g
15:37, červená fenka, 333g
15:42, černá fenka, 321g

16.2.2021: Hlásím, že Armínka je ještě vcelku, nicméně je to na spadnutí. Takhle se stele štěňátkům: https://youtu.be/eihQ3t8YaLA .

10.2.2021: Týden do porodu. Kdo sleduje náš těhotenský kalendář, tak ví, že se tam píše, že fena odpočívá a připravuje se na porod. No možná nějaká ano. Armína ne :-). Pořád se tváří, že se jí to netýká, ale břicho jí už opravdu překáží. Porodní bedna je připravená, jdeme do finále! Pro opravdu pozorné pozorovatele tu mám video s pohyby miminek u Armínky v břiše. Koukejte velmi pozorně do oblasti slabiny. Hemžení v břiše.

2.2.2021: Armínce chybí ještě 14 dní do porodu. Pěkně se kulatí a zpomaluje. Pořád chce být všude první, ale už jí to moc nejde :-). Ráno je jí chudince občas pěkně zle a tak je z její snídaně oběd. Když jí ale zrovna špatně není, má chuť k jídlu opravdu velikou. Začíná si budovat nory u mě v posteli, když jí nevidím :-). O tom si budeme muset promluvit! Asi je na čase sundat z půdy porodní bednu :-).

11.1.2021: Březost potvrzena. Očekáváme 5 a více štěňátek.

16.12.2020: Máme nakryto! Všechno proběhlo perfektně a bez problémů! 11.1. nás čeká kontrolní ultrazvuk a pokud se vše podaří, 17.2. očekáváme štěňátka!! Z důvodu velkého zájmu o vrh již nepřijímáme další záznamy! Děkuji za pochopení!

30.11.2020: Armínka hárá. Předpokládané krytí v druhé polovině příštího týdne.

16.8.2020: Udělali jsme si výlet do Hamburku, na návštěvu za Colinem. Colin je přesně tak pěkný pes, jako na fotografiích. Má skvělou stavbu těla a velmi milou povahu. Nadšeně přivítal nás, i Armínu. Okamžitě ale dokázal přepnout z fenky na práci a předvedl nám, že je i skvělým pracovním psem. Spolu s ním jsme mohli vidět i jeho superrychlého syna Iona a fantastickou jedenáctiletou matku Pip ve skvělé kondici. Tak snad v zimě všechno dobře dopadne a bude další rande.


Fotogalerie
62. den 54. den 43. den 27. den Spojení Rodiče
62. den březosti 54. den březosti 43. den březosti 27. den březosti Spojení Rodiče
© Petra Pešková 2014